Sklo-textilné tapety - sú materiály vyrábané na báze sklo-buničinových vlákien lisovaných do šírky 1 m a rôznych hrúbok a dezénov. Vhodnou kombináciou dezénov rôznych štruktúr je možné vytvoriť efektné a zdravé úpravy stien interiérov. Sú vhodné pre všetky druhy stavebných materiálov, ktoré sa bežne v stavebníctve používajú.

Tapety sa aplikujú na stenu lepidlom a povrchovo sa upravujú maliarskym náterom rôznych farieb, podľa predstavy konečného užívateľa, pričom veľkou výhodou je možnosť niekoľkonásobného premaľovania pri súčasnom zachovaní povrchovej štruktúry tapety.

Steny upravené sklo-textilnými tapetami sú odolné voči vzniku prasklín, výborne prekrývajú jestvujúce praskliny, sú odolné voči opadávaniu omietky ako i voči nárazom, oderu či roztrhnutiu. Pri možnom náhodnom poškodení je možné tapetu rýchlo opraviť, pričom je len ťažko rozpoznateľné miesto opravy.

Materiály sú odolné voči ohňu, nevylučujú pri požiari žiadne plyny alebo dym, sú nerozťažné, vďaka štruktúre sú priedušné a nespôsobujú vlhkosť stien ani vznik plesní, sú hygienicky nezávadné, nezadržiavajú prach ani špinu. Svoje uplatnenie nájdu tak v novostavaných objektoch ako aj pri rekonštrukcii. Vhodné sú i na stropy, drevovláknité dosky i sadrokartóny. Svojou elastičnosťou a plastickým dezénom vytvárajú vysoko estetický dojem.