Podlahové krytiny NOVILON® a NOVILUX® sú vzhľadom na ich zloženie, výrobnú technológiu a použité suroviny najlepšou vinylovou dlážkovou krytinou na trhu. Všetky vinylové krytiny NOVILON® a NOVILUX® sa vyrábajú so špeciálnou spodnou vrstvou LDF, ktorá zachová svoju pružnosť po celú dobu životnosti výrobku. Zaručuje komfort pri chôdzi a trvanlivosť, zmierňuje namáhanie chrbtice a kĺbov.
Krytiny NOVILON® a NOVILUX® sú vyrábané z niekoľkých vrstiev:
Penová podložka - predovšetkým izoluje a jej hrúbka rozhoduje o mäkkosti a tým o komfortnosti podlahoviny
Spevňovacia sklenená tkanina - zaručuje tvarovú stálosť i pri zmene teploty a vlhkosti.
Vrstva s fotografickým dezénom - je síce pri výbere spotrebiteľa rozhodujúca ale najdôležitejšia časť je:
Bezfarebná nášľapná vrstva - na povrchu. Tá je tvorená z najkvalitnejšieho PVC, ktoré chráni krytinu pred poškodením a jej hrúbka ( od 0,15 do 0,60 mm) rozhoduje práve o odolnosti a trvanlivosti materiálu.

Kolekciu krytín NOVILON® tvoria:
NOVILON® TOPFLOR BASIC
NOVILON® PRIMA
NOVILON® VIVA
NOVILON® BELLA
NOVILON® NOVA

Krytiny NOVILUX® sú určené do prostredia viac a vysokonamáhaných povrchov za podmienky súčasného splnenia náročnosti a odolnosti proti oderu ako aj celkového príjemného estetického vzhľadu.

Kolekciu krytín NOVILUX® tvoria:
NOVILUX® TRAFFIC - vhodný do pracovných i obytných priestorov. Vďaka nášľapnej vrstve so známym lakom Protektop XS a čipsovej vrstve je ideálnou podlahovou krytinou pre vysokonamáhané povrchy kancelárií, škôl, obchodných priestorov, nemocníc
NOVILUX® DELTA - je ideálnou hygienickou podlahovou krytinou pre namáhané povrchy ako sú kancelárie, dielne, školy, zubné ambulancie, obchody,chodby
NOVILUX® DESIGN - vynikajúce vlastnosti, atraktívny vzhľad a priaznivé parametre životnosti má vďaka kombinácii špeciálnej výrobnej technológie a nášľapnej vrstvy s roztavenými kryštálikmi, pod ktorou je odolná pena posilnená vrstvou skleneného rúna. Svoje uplatnenie nájde v kanceláriách, obchodných priestoroc, výpočtových strediskách, laboratóriách, zdravotníckych zariadeniach a pod.

Penové podlahoviny sa vyrábajú v dvoj-,troj- a štvormetrových šírkach, takže môžu v miestnostiach vytvoriť jednoliatu plochu bez spojov. Špeciálnym lepidlom je však možné zlepiť časti PVC tak, že spoj nie je vidno.
Materiál má samozrejme i ďalšie prednosti. Je nehorľavý, samozhášajúci. Vďaka výnimočnej odolnosti ho možno použiť na veľmi namáhané povrchy, u ktorých sa zároveň požaduje elegancia a pohodlie. Je tiež vhodný pre plochy s vyššími nárokmi na hygienu.

Ostatné podrobne rozpísané informácie a charakteristiky výrobkov nájdete v technických parametroch.

TECHNICKÉ PARAMETRE:
• NOVILON®
• NOVILUX®